Hakkımızda

Loca Luna Hakkında

Kurulduğundan beri ulusal ve uluslararası birçok festival, konser ve özel etkinlikte yer alan Loca Luna, 2011 Ekim ayında “Deli Ay” adlı enstrümantal bir albüm çıkarmıştır.

 

LOCA LUNA İSTANBUL’UN ENSTRÜMANTAL YORUMU

…ne zaman ne tarafa hamle yapacağı belli olmayan, kendi doğru bildiğini söylemekten çekinmeyen “deli”, bir grup adamın kendini tarif biçimi olmuş bu albümde. Onların müziği ne zaman nerede görüneceği belli olmayan bir “ay” gibi, kâh Balkanlar’da, kâh Ortadoğu’da beliriyor, bazen Mısır’da, bazen de Güney Amerika semalarında süzülüyor… Öte yandan bütün bu coğrafyaların müziklerini iç içe geçiren müziği dinlerken düpedüz Anadolu’da geziyor kulaklarımız; albüm Anadolu müziğinin beslendiği geniş coğrafyayı hatırlatıyor…


ÖMÜR ŞAHİN Taraf Gazetesi

 

“Deli bir Ay bu! Ne zaman ne tarafa doğru yol alacağı belli olmaz… Bazen Balkanlar’dan doğar Ege’ye Akdeniz’e doğru süzülür, bazen Anadolu’dan Ortadoğu’ya zıplar… Bir görünür bir kaybolur... Deli bir Ay bu! Her geçtiği yerden, çıktığı her yolculuktan dostluğun, barışın, kardeşliğin ve aşkın ezgilerini, ritimlerini toplar, getirir İstanbul'a, getirir Galata'ya ışımak için düşlerinizde… Loca Luna bu! Deli Ay!”


İlk kez 2009 yılının Şubat ayında Barcelona’da düzenlenecek olan uluslararası bir müzik festivali için bir araya gelen grup üyeleri ortaya çıkan müzikten ve uyumdan ilham alarak çalışmalarına Loca Luna adıyla devam etmeye karar verdi. Kurulduğundan beri ulusal ve uluslararası birçok festival, konser ve özel etkinlikte yer alan Loca Luna, 2011 Ekim ayında “Deli Ay” adlı enstrümantal bir albüm çıkarmıştır.

Parçalarının çoğu kendi bestesi olan Loca Luna konserlerinde dinleyicilerini, Anadolu’nun kadim ezgilerine, Ortadoğu’nun eşsiz ritimlerine, Akdeniz'in insanı saran sıcaklığına, Balkanlar'ın coşkusuna ve bütün bu duyguların birleştiği İstanbul'a doğru keyifli bir müzik yolculuğuna davet ediyor.