Biz Kimiz?

Loca Luna Ekibi

7 Kıta - 7 İklim - 7 Renk

ALPER ÇAM (Bas gitar)

1995’te İTÜ konservatuara girdi. 2002 yılında kompozisyon bölümünden mezun oldu.

ART, TRT, Star için dizi, belgesel, kısa metrajlı film ve reklam müzikleri yaptı Nino Varon, Sibel Can, Fani Hodara, Zerrin Özer, Canan Anderson gibi birçok sanatçıyla aranjörlük ve bestecilik sıfatı altında stüdyo çalışmalarında bulundu.

Birçok sanatçıyla birlikte; piyano, gitar, bas gitar ve vokal olmak üzere canlı performanslar yaptı.


BURHAN HASDEMİR (Perküsyon):

1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nde eğitimini sürdürürken, Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü’nde (BÜFK) Vedat Yıldırım ve Soner Akalın’ın eğitmenliğinde vurmalı çalgılar icracılığına başladı.

2005 senesinde kadar BÜFK ‘te düzenlenen konser ve dans müzik gösterilerinde icracı, düzenlemeci ve çalıştırıcı olarak yer aldı.

2004 -2009 yılları arasında Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğuyla Kardeş Türküler Projesi’nde çalıştı.

2006-2010, İTÜ müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) vurmalı çalgılar bölümünde Engin Gürkey danışmanlığında yüksek lisan yaptı.

Halen Loca Luna, Laterna, Cümbüş Cemaat ve Bİrol Topaloğlu’yla beraber çeşitli konserlerde ve albüm çalışmalarında yer almaktadır.


BÖRTECENE TERLEMEZ (Perküsyon)

Bebek yaşta daha harfleri okumadan notaları okudu. Müzik hayatına mandolinle başladı, daha sonra bağlama, ud ve klasik gitar öğrendi.

Amerika’da Berkeley müzik okulunda Ermeni ritimci Eric Peterson ila darbuka çalışmalarına başladı. Atlanta’da kurduğu Kirmani adlı grupla önemli sahnelerde yer aldı, Yeşiller Partisi başkanı Ralph Nader için performans yaptı. Amerika’nın en iyi dört jazz davulcusundan biri olan Emrah Kotan’la birlikte “Emrah Kotan & Sultans Project” bünyesinde – Kuzey Amerika’nın dört bir yanında çok prestijli sahnelerde ud / bağlama/ darbuka çaldı.

Atlanta’da radyo kanallarında canlı performanslar yaptı, Türk müziğini tanıttı. Georgio State University Konservatuarı’ndan Türk müziği seminerleri verdi.

Madonna(Karma Club, Atlanta, Georgia, ABD) ve REM (40-Watt Club, Athens, Georgia, ABD) için verilen özel partilerde sahne aldı. New York, Chicago, İstanbul (Yedikule) ve İzmir’de Yeni Türkü ile birlikte perküsyon çaldı.


ERDEM EROL (Darbuka)

Ankara’da doğdu. İlkokul yıllarından itibaren çeşitli müzik enstrümanları ve ritim sazlarına duyduğu ilgi ve beceri ile kendi kendine çalmayı öğrendi. 18 yaşında darbuka ile ilk kez amatör olarak sahne aldı ve uzun zaman çeşitli mekanlarda ve konserlerde değerli sanatçılara eşlik etti.

1996 yılında dünyaca ünlü ritim üstadı Mısırlı Ahmet ile tanışmasının ardından, müzisyenlik ve ritim anlayışında köklü ve bilinçli bir değişiklik yapmaya karar veren Erdem Erol, 1998 - 2000 yılları arasında üstadın teşvik ve desteği ile kendini arama yolculuğuna çıkmış, üstadla birlikte, Mısır’da Kahire ve Sina Çölü’nde darbuka ve dehollo tekniğini geliştirmek üzere çalışmalarda bulunmuştur.

2001 yılında kurulmasına öncülük ettiği Siwatura grubu ile birlikte İstanbul ve Ankara’da çok çeşitli projeler, festivaller ve TV programlarında yer almış, 2003’te ODTÜ Uluslararsı Caz Festivali’ ne katılmıştır. 2004 yılında ise Anadolu Ateşi Dawool Projesi kapsamında Türkiye Turnesinde yer almıştır.

Profesyonel müzisyenlik hayatının yanı sıra kendini arama yolculuğunda 20 yıldır ona rehberlik eden üstadı Mısırlı Ahmet’in kurucusu olduğu, dünyanın ilk darbuka okulu olan Mısırlı Ahmet Ritimhanesi’nde eğitmen olarak yer almaktadır.

 

ERSİN ERSAVAŞ (Ud)

Ortaokul – Lise – Üniversite eğitimlerini tamamladığı İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuar’ında 2002 senesinde mezun oldu.

Konservatuarda Udi Serhan Aytan başta olmak üzere Erol Sayan, Alaaeddin Yavaşça, Çetin Körükçü, Şehnaz Uğurel ve birçok değerli hocalarla çalıştı.

Kubbealtı Musiki Vakfı’nda ve İ.B.B. İSMEK Kursları bünyesinde ud eğitmenliği yaptı; çeşitli lise / üniversitelerde ud seminerleri verdi. Temel ud eğitimi kitabı yazdı. Taşkın Savaş Yakarış Müzik Topluluğu dahilinde yurtiçinde ve yurtdışında birçok konserler verdi.

Erkan Mutlu ile çalıştı; Yolcular ve Yinon Muallem Ensemble gruplarıyla çaldı. 2005 Yılında Akustik Müzik’ten ilk solo albümünü çıkardı: “Relaxation Music With Turkish Instruments - SABAH”


KAAN SEZERLER (Kemençe)

Ortaokul, lise ve üniversite eğitimlerini tamamladığı İ.T.Ü.Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi Bölümü’nden 2002 yılında birincilikle mezun oldu. Eğitimi süresince Cüneyt Orhon, Nermin Kaygusuz, Erol Sayan, Ali Eral ve Alaaeddin Yavaşça gibi birçok değerli hocayla çalışmanın yanısıra,  “Hazırlık Bölümü İçin 4 Telli Kemençe Metodu” yazmıştır. 

Çeşitli müzik grupları ile gerek ülkemizde, gerekse dünyanın birçok ülkesinde projeler yapan, konserler veren sanatçı, 2005 yılında “RELAXATION MUSİC with Turkish Instrument” serisi içinde yer alan "OCEAN" adlı klasik kemençe albümünde icracı ve besteci olarak yer almıştır. Ayrıca 2014 yılında, “I love İstanbul-Yaşayan Melodiler” isimli enstrümantal albümde de klasik kemençe icrası ile yer almıştır.


MESUT BİNGÖL (Kanun)

6-11 yaşlarında org, keman, mandolin ve ud eğitim aldı. Klasik Türk Müziği konusunda ilk ciddi çalışmalarını Ziya Taşkent ile gerçekleştiren Mesut Bingöl, 1995 yılından itibaren Ankara’da yerel radyo ve televizyon kanallarından programlar hazırlayıp sundu. Bu dönemde TRT Ankara Radyosu sanatçılarından Gültekin Aydoğdu ve Tahir Aydoğdu ile çalıştı.

1998 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Klasik Türk Müziği bölümüne giren Mesut Bingöl, Cinuçen Tanrıkorur ve Sadun Aksüt gibi hocalarla çalıştı. Göksek Baktagir’le nazari ve teknik bakımdan çalışma imkanı bulan Mesut Bingöl, AKM ve CRR’ de birçok konsere katıldı.

2001 – 2006 yılları arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları orkestrasında da kanunuyla yer aldı. Yurtiçi ve yurtdışında birçok konser veren Mesut Bingöl halen çeşitli kuruluşlarda kanun enstrümanı eğitmenliği yapmaktadır.